LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

1401 PRECINCT 1401                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1401         NO CANDIDATE FILED                      0

1402 PRECINCT 1402                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1402         NO CANDIDATE FILED                      0

1403 PRECINCT 1403                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1403         NO CANDIDATE FILED                      0

1404 PRECINCT 1404                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1404         NO CANDIDATE FILED                      0

1405 PRECINCT 1405                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1405         NO CANDIDATE FILED                      0

1406 PRECINCT 1406                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1406         NO CANDIDATE FILED                      0

1407 PRECINCT 1407                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1407         NO CANDIDATE FILED                      0

1408 PRECINCT 1408                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1408         NO CANDIDATE FILED                      0

1409 PRECINCT 1409                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1409         Elizabeth Roberts                      29 100.00

1410 PRECINCT 1410                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1410         NO CANDIDATE FILED                      0

1411 PRECINCT 1411                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1411         NO CANDIDATE FILED                      0

1412 PRECINCT 1412                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1412         NO CANDIDATE FILED                      0

1413 PRECINCT 1413                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1413         Irwin Horowitz                         23 100.00

1414 PRECINCT 1414                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1414         NO CANDIDATE FILED                      0

1415 PRECINCT 1415                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1415         NO CANDIDATE FILED                      0

1416 PRECINCT 1416                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1416         Karen A. McAlister                     29 100.00

1417 PRECINCT 1417                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1417         NO CANDIDATE FILED                      0

1418 PRECINCT 1418                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1418         NO CANDIDATE FILED                      0

1419 PRECINCT 1419                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1419         NO CANDIDATE FILED                      0

1501 PRECINCT 1501                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1501         Judy J Gillies                         37 100.00

1502 PRECINCT 1502                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1502         Jack Smith                             51 100.00

1503 PRECINCT 1503                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1503         NO CANDIDATE FILED                      0

1504 PRECINCT 1504                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1504         Sean Kelly                             34 100.00

1505 PRECINCT 1505                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1505         Donna Jean Gonzales                    29 100.00

1506 PRECINCT 1506                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1506         NO CANDIDATE FILED                      0

1507 PRECINCT 1507                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1507         Marty Durand                           38 100.00

1508 PRECINCT 1508                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1508         NO CANDIDATE FILED                      0

1509 PRECINCT 1509                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1509         NO CANDIDATE FILED                      0

1510 PRECINCT 1510                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1510         NO CANDIDATE FILED                      0

1511 PRECINCT 1511                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1511         NO CANDIDATE FILED                      0

LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

1512 PRECINCT 1512                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1512         NO CANDIDATE FILED                      0

1513 PRECINCT 1513                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1513         Jennifer Martinez                      36 100.00

1514 PRECINCT 1514                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1514         NO CANDIDATE FILED                      0

1515 PRECINCT 1515                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1515         NO CANDIDATE FILED                      0

1601 PRECINCT 1601                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1601         Gary Segers                           136 100.00

1602 PRECINCT 1602                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1602         John McCrostie                        117 100.00

1603 PRECINCT 1603                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1603         Steven F. Scanlin                     169 100.00

1604 PRECINCT 1604                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1604         Richard C. Chilcote                   126 100.00

1605 PRECINCT 1605                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1605         Evangeline M. Beechler                127 100.00

1606 PRECINCT 1606                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1606         NO CANDIDATE FILED                      0

1607 PRECINCT 1607                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1607         Elisabeth S Ratcliff                  135 100.00

1608 PRECINCT 1608                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1608         Dean A Ferguson                        38  65.52

                                                                                    Jeff Stephenson                        20  34.48

1609 PRECINCT 1609                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1609         Stan B. Kidwell                        71 100.00

1610 PRECINCT 1610                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1610         John R. Schutt                        127 100.00

1611 PRECINCT 1611                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1611         MJ Durant                              73 100.00

1612 PRECINCT 1612                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1612         Cindy Schaffeld                        51 100.00

1613 PRECINCT 1613                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1613         Jeanette Ross von Alten                84 100.00

1614 PRECINCT 1614                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1614         Carol Stirling                         79 100.00

1615 PRECINCT 1615                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1615         Christy Burgoyne                      114 100.00

1701 PRECINCT 1701                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1701         NO CANDIDATE FILED                      0

1702 PRECINCT 1702                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1702         Deborah Spindler                       82 100.00

1703 PRECINCT 1703                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1703         James Lacy Smart                       81 100.00

1704 PRECINCT 1704                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1704         Fran Collette                         119 100.00

1705 PRECINCT 1705                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1705         Connie L. Collins                      68 100.00

1706 PRECINCT 1706                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1706         William M. Killen                     124 100.00

1707 PRECINCT 1707                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1707         Elizabeth Margolis                    111 100.00

1708 PRECINCT 1708                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1708         Donna Yule                            101 100.00

1709 PRECINCT 1709                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1709         Eldon Wallace                         105 100.00

1710 PRECINCT 1710                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1710         NO CANDIDATE FILED                      0

1711 PRECINCT 1711                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1711         Shelby Scott                           43 100.00

LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

1712 PRECINCT 1712                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1712         NO CANDIDATE FILED                      0

1713 PRECINCT 1713                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1713         R. V. Clayton                          55 100.00

1714 PRECINCT 1714                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1714         NO CANDIDATE FILED                      0

1715 PRECINCT 1715                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1715         NO CANDIDATE FILED                      0

1801 PRECINCT 1801                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1801         NO CANDIDATE FILED                      0

1802 PRECINCT 1802                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1802         Norma W. Lloyd                         35 100.00

1803 PRECINCT 1803                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1803         NO CANDIDATE FILED                      0

1804 PRECINCT 1804                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1804         NO CANDIDATE FILED                      0

1805 PRECINCT 1805                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1805         Alysha Prisbrey                        59 100.00

1806 PRECINCT 1806                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1806         Carolyn Moore                          77 100.00

1807 PRECINCT 1807                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1807         R. Rex Sermon                          65 100.00

1808 PRECINCT 1808                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1808         T. Marie Hattaway                      69 100.00

1809 PRECINCT 1809                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1809         NO CANDIDATE FILED                      0

1810 PRECINCT 1810                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1810         Terry M. Nagel                         56 100.00

1811 PRECINCT 1811                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1811         Mark French                            86 100.00

1812 PRECINCT 1812                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1812         Kenneth E. Frazee                      59 100.00

1813 PRECINCT 1813                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1813         Lorraine Rehn                          78 100.00

1814 PRECINCT 1814                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1814         Morgan Miller                          22 100.00

1815 PRECINCT 1815                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1815         John A. Goettsche                      42 100.00

1816 PRECINCT 1816                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1816         Larry A. Crowley                       35 100.00

1817 PRECINCT 1817                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1817         Cece Gassner                           69 100.00

1818 PRECINCT 1818                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1818         Jordan Morales                         36 100.00

1901 PRECINCT 1901                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1901         Ed Wardwell                            96 100.00

1902 PRECINCT 1902                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1902         NO CANDIDATE FILED                      0

1903 PRECINCT 1903                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1903         NO CANDIDATE FILED                      0

1904 PRECINCT 1904                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1904         NO CANDIDATE FILED                      0

1905 PRECINCT 1905                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1905         Nick Tinker                            80 100.00

1906 PRECINCT 1906                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1906         NO CANDIDATE FILED                      0

1907 PRECINCT 1907                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1907         Bonnie Dale Coiner                    118 100.00

1908 PRECINCT 1908                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1908         Cindy Gross                            76 100.00


LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

1909 PRECINCT 1909                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1909         NO CANDIDATE FILED                      0

                                                                                    WRITE-IN                                9 100.00

1910 PRECINCT 1910                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1910         NO CANDIDATE FILED                      0

1911 PRECINCT 1911                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1911         Elizabeth Congdon                     163 100.00

1912 PRECINCT 1912                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1912         Babette Munting                       131 100.00

1913 PRECINCT 1913                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1913         NO CANDIDATE FILED                      0

1914 PRECINCT 1914                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1914         Ann Pendleton Beach                   102 100.00

1915 PRECINCT 1915                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1915         Erin Mollerup                         118 100.00

1916 PRECINCT 1916                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1916         Ben Wilson                             19  32.76

                                                                                    Marilyn J Yost                         39  67.24

1917 PRECINCT 1917                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1917         Lois Morgan                            82 100.00

1918 PRECINCT 1918                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1918         NO CANDIDATE FILED                      0

1919 PRECINCT 1919                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1919         William Brudenell                     170 100.00

1920 PRECINCT 1920                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1920         NO CANDIDATE FILED                      0

2001 PRECINCT 2001                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2001         NO CANDIDATE FILED                      0

2002 PRECINCT 2002                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2002         NO CANDIDATE FILED                      0

2003 PRECINCT 2003                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2003         NO CANDIDATE FILED                      0

2004 PRECINCT 2004                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2004         NO CANDIDATE FILED                      0

2005 PRECINCT 2005                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2005         NO CANDIDATE FILED                      0

2006 PRECINCT 2006                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2006         NO CANDIDATE FILED                      0

2007 PRECINCT 2007                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2007         R. Darlene Carver                      25 100.00

2008 PRECINCT 2008                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2008         NO CANDIDATE FILED                      0

2009 PRECINCT 2009                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2009         Aletha Lundblad                        53 100.00

2010 PRECINCT 2010                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2010         NO CANDIDATE FILED                      0

2011 PRECINCT 2011                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2011         NO CANDIDATE FILED                      0

2012 PRECINCT 2012                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2012         Laurynda "Ryndy" Williams              28 100.00

2013 PRECINCT 2013                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2013         NO CANDIDATE FILED                      0

2101 PRECINCT 2101                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2101         NO CANDIDATE FILED                      0

2102 PRECINCT 2102                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2102         NO CANDIDATE FILED                      0

2103 PRECINCT 2103                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2103         NO CANDIDATE FILED                      0

2104 PRECINCT 2104                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2104         NO CANDIDATE FILED                      0


LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

2105 PRECINCT 2105                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2105         NO CANDIDATE FILED                      0

2106 PRECINCT 2106                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2106         NO CANDIDATE FILED                      0

2107 PRECINCT 2107                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2107         NO CANDIDATE FILED                      0

2108 PRECINCT 2108                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2108         NO CANDIDATE FILED                      0

2109 PRECINCT 2109                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2109         NO CANDIDATE FILED                      0

2110 PRECINCT 2110                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2110         NO CANDIDATE FILED                      0

2111 PRECINCT 2111                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2111         Kirsten Hooker                         28 100.00

2112 PRECINCT 2112                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2112         NO CANDIDATE FILED                      0

2113 PRECINCT 2113                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2113         Thomas M. Howell                       22 100.00

2114 PRECINCT 2114                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2114         NO CANDIDATE FILED                      0

2115 PRECINCT 2115                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2115         NO CANDIDATE FILED                      0

2116 PRECINCT 2116                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2116         NO CANDIDATE FILED                      0

2201 PRECINCT 2201                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2201         NO CANDIDATE FILED                      0

2202 PRECINCT 2202                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2202         NO CANDIDATE FILED                      0

2203 PRECINCT 2203                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2203         NO CANDIDATE FILED                      0

2204 PRECINCT 2204                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2204         Dean C. Hagerman                       26 100.00

2205 PRECINCT 2205                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2205         NO CANDIDATE FILED                      0

2206 PRECINCT 2206                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2206         NO CANDIDATE FILED                      0

2207 PRECINCT 2207                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2207         NO CANDIDATE FILED                      0

2208 PRECINCT 2208                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2208         NO CANDIDATE FILED                      0

2209 PRECINCT 2209                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2209         John Henry Cornett III                 75 100.00

2210 PRECINCT 2210                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2210         NO CANDIDATE FILED                      0

2211 PRECINCT 2211                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2211         NO CANDIDATE FILED                      0

2212 PRECINCT 2212                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2212         NO CANDIDATE FILED                      0

2213 PRECINCT 2213                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2213         NO CANDIDATE FILED                      0

2214 PRECINCT 2214                  DEM-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2214         NO CANDIDATE FILED                      0


LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

1401 PRECINCT 1401                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1401         Tamara Sullivan                        62  36.05

                                                                                    John R Tomkinson                       64  37.21

                                                                                    Michelle Warner                        46  26.74

1402 PRECINCT 1402                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1402         Elizabeth Allan Hodge                  59  32.42

                                                                                    Corrine Inzer                          44  24.18

                                                                                    Greg Jones                             79  43.41

1403 PRECINCT 1403                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1403         Kurtis S Araki                         16  25.40

                                                                                    Linda M. Kambeitz                      19  30.16

                                                                                    Nicole Sorenson                        28  44.44

1404 PRECINCT 1404                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1404         Gary D Smith                          156  62.90

                                                                                    Jorge Vargas                           92  37.10

1405 PRECINCT 1405                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1405         Sue A. Moyle                          187 100.00

1406 PRECINCT 1406                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1406         Greg Call                              67  24.91

                                                                                    Maureen Hatfield                      113  42.01

                                                                                    Galan R. Merrill                       89  33.09

1407 PRECINCT 1407                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1407         Karianne Fallow                        65  36.31

                                                                                    W. Cody Larsen                         64  35.75

                                                                                    Alan Stroud                            50  27.93

1408 PRECINCT 1408                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1408         James Reynolds                        175 100.00

1409 PRECINCT 1409                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1409         Laurel P. Sayer                        87  43.07

                                                                                    John Zarian                           115  56.93

1410 PRECINCT 1410                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1410         Laurel Meyer                           87  39.91

                                                                                    Rick Yzaguirre                        131  60.09

1411 PRECINCT 1411                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1411         Robert Scott Bandy                     79  44.63

                                                                                    Mark L. Butler                         98  55.37

1412 PRECINCT 1412                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1412         NO CANDIDATE FILED                      0

1413 PRECINCT 1413                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1413         Dana N. Borgquist                      68  36.36

                                                                                    Jeremy Evans                           98  52.41

                                                                                    Aaron Mayovsky                         21  11.23

1414 PRECINCT 1414                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1414         David J. Tizekker                      68  39.77

                                                                                    John D. Wheeler                       103  60.23

1415 PRECINCT 1415                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1415         Christopher Lehosit                    58  31.18

                                                                                    Steven Wood                           128  68.82

1416 PRECINCT 1416                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1416         Gayann DeMordaunt                     167 100.00

1417 PRECINCT 1417                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1417         Joe Borton                            116  59.79

                                                                                    Bryan Jacob Hayhurst                   78  40.21

1418 PRECINCT 1418                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1418         Bob Neugebauer                        222  57.22

                                                                                    Eva Gay Yost                          166  42.78

1419 PRECINCT 1419                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1419         Stephen M. Gagin                      122 100.00

1501 PRECINCT 1501                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1501         Sarah Jane McDonald                   220  72.13

                                                                                    Jerry K Wagner                         85  27.87

LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

1502 PRECINCT 1502                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1502         Lee E. Bateman                        246 100.00

1503 PRECINCT 1503                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1503         Joseph Antoniello                      83  37.05

                                                                                    Sally Maloney                         141  62.95

1504 PRECINCT 1504                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1504         Shauna Harmon                         111  47.64

                                                                                    Cindy Seibert Ries                    122  52.36

1505 PRECINCT 1505                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1505         Rod Beck                              103  48.82

                                                                                    Lori Rouse                            108  51.18

1506 PRECINCT 1506                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1506         James Inouye                          109  49.77

                                                                                    Darlene Root                          110  50.23

1507 PRECINCT 1507                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1507         Sean M Borzea                         146  54.48

                                                                                    Quane Kenyon Sr.                      122  45.52

1508 PRECINCT 1508                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1508         Patti Dowdy                           132  58.93

                                                                                    Susan Kenney                           52  23.21

                                                                                    Stephen B Loop                         40  17.86

1509 PRECINCT 1509                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1509         Karen Dunn                            154  56.83

                                                                                    Diego Rodriguez                       117  43.17

1510 PRECINCT 1510                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1510         Redgie Kate Bigham                     91 100.00

1511 PRECINCT 1511                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1511         L. Anne Bechen                         52  54.17

                                                                                    Kelly Iovino                           44  45.83

1512 PRECINCT 1512                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1512         Carissa Cantwell                       45  58.44

                                                                                    Dorothy Ann Greenzang                  32  41.56

1513 PRECINCT 1513                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1513         Dawn Morgan                            89 100.00

1514 PRECINCT 1514                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1514         Daniel J. Luker                       105  58.01

                                                                                    Tammy Perkins                          76  41.99

1515 PRECINCT 1515                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1515         Greg H. Bower                          87  62.59

                                                                                    Rich A Hersey                          52  37.41

1601 PRECINCT 1601                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1601         Joan Cloonan                          142  44.65

                                                                                    C.T. "Chris" Troupis                  176  55.35

1602 PRECINCT 1602                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1602         Lois S. Bauer                         104  68.42

                                                                                    Joseph P. Filicetti                    48  31.58

1603 PRECINCT 1603                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1603         Dwight Johnson                        107  58.47

                                                                                    Joel Robinson                          76  41.53

1604 PRECINCT 1604                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1604         Frank A. Gamma                         60  38.22

                                                                                    Linda H. Garner                        97  61.78

1605 PRECINCT 1605                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1605         Jeffrey Laing                          34  34.34

                                                                                    David Shurtleff                        65  65.66

1606 PRECINCT 1606                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1606         Leanne Piorkowski                      46  92.00

                                                                                    WRITE-IN                                4   8.00

1607 PRECINCT 1607                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1607         Matt Beebe                            120  53.10

                                                                                    Rick Blakeley                         106  46.90

LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

1608 PRECINCT 1608                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1608         Ryan T. Davidson                       40  50.63

                                                                                    Joshua Jackson                         39  49.37

1609 PRECINCT 1609                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1609         Patricia Felts                        107  52.45

                                                                                    Gary Glasgow                           97  47.55

1610 PRECINCT 1610                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1610         Max C. Black                          127  51.21

                                                                                    Rosann Wiltse                         121  48.79

1611 PRECINCT 1611                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1611         Candidate Withdrew                      0

                                                                                    James M. Auld                          84  41.58

                                                                                    Graham Paterson                       118  58.42

1612 PRECINCT 1612                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1612         Benjamin Richner                       56  82.35

                                                                                    WRITE-IN                               12  17.65

1613 PRECINCT 1613                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1613         Dan Goicoechea                        121  65.41

                                                                                    Kevin Warnock                          64  34.59

1614 PRECINCT 1614                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1614         Al Henderson                           97  65.54

                                                                                    Leland J Lay                           51  34.46

1615 PRECINCT 1615                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1615         Anita Leatham                          55  50.46

                                                                                    Geoffrey Surbeck                       54  49.54

1701 PRECINCT 1701                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1701         Dawn Hatch                             85  65.89

                                                                                    Candidate Withdrew                      0

                                                                                    T J Shaffer                            44  34.11

1702 PRECINCT 1702                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1702         Ken Burgess                           127  65.80

                                                                                    Wendi Claar                            66  34.20

1703 PRECINCT 1703                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1703         Ron Shanholtz                          62  52.10

                                                                                    James W. Thomas                        57  47.90

1704 PRECINCT 1704                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1704         Steve Halvorson                        35  47.30

                                                                                    David R. Murray                        39  52.70

1705 PRECINCT 1705                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1705         Kendra Knighten                        39  40.63

                                                                                    Wendy Lee Ripley                       57  59.38

1706 PRECINCT 1706                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1706         Aaron T. Johnson                       31  24.80

                                                                                    Jim Tibbs                              94  75.20

1707 PRECINCT 1707                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1707         Jackie Harris                          48  64.86

                                                                                    Jason B. Vial                          26  35.14

1708 PRECINCT 1708                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1708         Bill Cutshall                          68  51.13

                                                                                    Judy M. Peavey-Derr                    65  48.87

1709 PRECINCT 1709                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1709         Phillip Turner                         78 100.00

1710 PRECINCT 1710                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1710         Kreed Ray Kleinkopf                    15  38.46

                                                                                    Georgia Meacham                        24  61.54

1711 PRECINCT 1711                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1711         Benjamin Fulcher                       41 100.00

1712 PRECINCT 1712                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1712         David DeHaas                           54  44.63

                                                                                    Dustin Moyer                           67  55.37


LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

1713 PRECINCT 1713                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1713         Chris A. Auth                          67  43.51

                                                                                    Daniel A. Loughrey                     87  56.49

1714 PRECINCT 1714                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1714         Chad Inman                             75  63.56

                                                                                    Teresa K. Luna                         43  36.44

1715 PRECINCT 1715                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1715         Scott T. Svedin                        81 100.00

1801 PRECINCT 1801                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1801         Paul Jackson                           67  45.27

                                                                                    Jonathan Parker                        81  54.73

1802 PRECINCT 1802                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1802         Pauline Dial                          121  60.50

                                                                                    Joseph M. Montano                      79  39.50

1803 PRECINCT 1803                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1803         Ryan D. Jenks                          93  48.44

                                                                                    Kathleen (Kitty) Kunz                  99  51.56

1804 PRECINCT 1804                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1804         NO CANDIDATE FILED                      0

1805 PRECINCT 1805                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1805         Thomas Jensen                          52  52.00

                                                                                    Claudia S. Nally                       48  48.00

1806 PRECINCT 1806                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1806         Susie Decker Alvord                    63  40.65

                                                                                    Jeffrey D. Kempthorne                  92  59.35

1807 PRECINCT 1807                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1807         Freda Cenarrusa                       102  64.56

                                                                                    Joseph C. Young                        56  35.44

1808 PRECINCT 1808                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1808         Chris T. Fries                         57  57.00

                                                                                    Bobbi-Jo Meuleman                      43  43.00

1809 PRECINCT 1809                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1809         David Johnston                        107  93.04

                                                                                    WRITE-IN                                8   6.96

1810 PRECINCT 1810                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1810         Cheryl A Miller                       117 100.00

1811 PRECINCT 1811                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1811         Taso C Kinnas                          41  35.96

                                                                                    Robert A. Wells                        73  64.04

1812 PRECINCT 1812                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1812         Andrea Christensen                     44  47.31

                                                                                    Vern Nelson                            49  52.69

1813 PRECINCT 1813                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1813         Becky Young                           115 100.00

1814 PRECINCT 1814                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1814         Dustin Kuck                            20  22.47

                                                                                    Megan Landen                           69  77.53

1815 PRECINCT 1815                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1815         Kevin Philip Hambsch                   63  46.67

                                                                                    Mary Hartung                           72  53.33

1816 PRECINCT 1816                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1816         Theodore E. Argyle                     99 100.00

1817 PRECINCT 1817                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1817         Amy A. Lombardo                       127 100.00

1818 PRECINCT 1818                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1818         John Chatburn                          56  69.14

                                                                                    Craig C. Spanton                       25  30.86

1901 PRECINCT 1901                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1901         Maureen Karamales                      85  43.37

                                                                                    Elijah M. Watkins                     111  56.63


LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

1902 PRECINCT 1902                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1902         Mitchell Berger                        72  53.73

                                                                                    Melinda Nothern                        62  46.27

1903 PRECINCT 1903                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1903         Frank Houting                          45 100.00

1904 PRECINCT 1904                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1904         Hollis Putnam                         105 100.00

1905 PRECINCT 1905                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1905         Gary E. Black                          53  67.09

                                                                                    Gary Parent II                         26  32.91

1906 PRECINCT 1906                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1906         Jeff Sandfort                         100 100.00

1907 PRECINCT 1907                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1907         Hank Harris                            69  34.67

                                                                                    Joanne D. "Jody" McQuade              130  65.33

1908 PRECINCT 1908                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1908         John Marsh                             43 100.00

1909 PRECINCT 1909                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1909         Tate Fegley                            31  32.63

                                                                                    Ashley Goul                            64  67.37

1910 PRECINCT 1910                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1910         Robert H. McQuade, Jr.                137 100.00

1911 PRECINCT 1911                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1911         William Campbell                       24  47.06

                                                                                    Edward Lodge                           27  52.94

1912 PRECINCT 1912                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1912         Donald Howard                          30 100.00

1913 PRECINCT 1913                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1913         David High                             46  71.88

                                                                                    Glenn Franklin Miles                   18  28.13

1914 PRECINCT 1914                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1914         NO CANDIDATE FILED                      0

                                                                                    WRITE-IN                                4 100.00

1915 PRECINCT 1915                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1915         Brock Frazier                          34  57.63

                                                                                    Jane C. Gordon                         25  42.37

1916 PRECINCT 1916                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1916         Scott L. Anderson                      26  47.27

                                                                                    Jay W. Larsen                          29  52.73

1917 PRECINCT 1917                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1917         NO CANDIDATE FILED                      0

1918 PRECINCT 1918                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1918         Jeff Cilek                             56  44.80

                                                                                    Vicki R. Keen                          69  55.20

1919 PRECINCT 1919                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1919         Emily R. Baker                         88  70.97

                                                                                    John Magnan                            36  29.03

1920 PRECINCT 1920                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 1920         Juan Carlos Duque                      20  31.25

                                                                                    Thomas (Tom) Hall                      44  68.75

2001 PRECINCT 2001                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2001         Harry Lear                             42  28.00

                                                                                    Allison McClintick                    108  72.00

2002 PRECINCT 2002                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2002         Bill Roden                             91  38.40

                                                                                    Roger Twede                           146  61.60

2003 PRECINCT 2003                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2003         Kathie Garrett                         81  47.09

                                                                                    Patrick Malloy                         91  52.91


LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

2004 PRECINCT 2004                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2004         Marcel J. Bujarski                     40  25.48

                                                                                    Kevin Quinn                           117  74.52

2005 PRECINCT 2005                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2005         Boyd I. Hill                          107  55.44

                                                                                    Catherine Taylor                       86  44.56

2006 PRECINCT 2006                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2006         Daniel S. Malloy                      133  40.30

                                                                                    Peggy Moyer                           197  59.70

2007 PRECINCT 2007                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2007         Jack H. Stuart                        208 100.00

2008 PRECINCT 2008                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2008         Gordon L. Browning                    111  55.50

                                                                                    Rita Kerr                              89  44.50

2009 PRECINCT 2009                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2009         Jacob M Davidson                       97  38.96

                                                                                    Rosemary DeMond                       152  61.04

2010 PRECINCT 2010                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2010         Billy Knorpp                          186 100.00

2011 PRECINCT 2011                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2011         David S. Dick                          68  44.74

                                                                                    Ken Sansoucie                          84  55.26

2012 PRECINCT 2012                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2012         William Holes                          47  61.84

                                                                                    Pamela Kaye Hult                       29  38.16

2013 PRECINCT 2013                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2013         Thomas Jay LeClaire                   102  53.13

                                                                                    Michael Willits                        90  46.88

2101 PRECINCT 2101                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2101         Ross H. Givens                        168  46.03

                                                                                    Darrel S. McRoberts                   197  53.97

2102 PRECINCT 2102                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2102         Tana Cory                             105  49.30

                                                                                    Kelly E Parkinson                     108  50.70

2103 PRECINCT 2103                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2103         Bonnie R. Carter                       91  49.19

                                                                                    Tammy Henze                            94  50.81

2104 PRECINCT 2104                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2104         Roger Bourne                          212  74.65

                                                                                    Daniel L Dunham                        72  25.35

2105 PRECINCT 2105                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2105         Helen M. Durham                       138 100.00

2106 PRECINCT 2106                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2106         Debbie Field                          188  78.99

                                                                                    Robert Scott Ramella                   50  21.01

2107 PRECINCT 2107                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2107         Josiah Barrett                         73  30.17

                                                                                    David E. Seegmiller                   169  69.83

2108 PRECINCT 2108                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2108         Lori N. Shewmaker                     113  50.22

                                                                                    Ronald J. "Ron" Warth                 112  49.78

2109 PRECINCT 2109                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2109         Suzanne Affleck                       125 100.00

2110 PRECINCT 2110                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2110         Erwin L. Sonnenberg                   108 100.00

2111 PRECINCT 2111                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2111         Thomas E. "Tom" Dayley                185 100.00

2112 PRECINCT 2112                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2112         Christopher A. Booker                 139  64.65

                                                                                    Greg Gempler                           76  35.35


LOCAL OFFICE CANVASS                              ADA COUNTY IDAHO                                    OFFICIAL RESULTS

                                                  2014 PRIMARY ELECTION

                                                  MAY 20, 2014

RUN DATE:05/21/14 12:10 PM

PRECINCT                            OFFICE TITLE                                    CANDIDATE                           VOTES    %

2113 PRECINCT 2113                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2113         Gregory E. Ferch                       72  48.00

                                                                                    Travis S Vanderlinden                  78  52.00

2114 PRECINCT 2114                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2114         Patrick J Clayton                     125  68.31

                                                                                    Graden P. Neal                         58  31.69

2115 PRECINCT 2115                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2115         Sarah Benedict                        108  62.07

                                                                                    Damian Sheber                          66  37.93

2116 PRECINCT 2116                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2116         Parrish Miller                         32  32.00

                                                                                    Brian Wood                             68  68.00

2201 PRECINCT 2201                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2201         Warren L. Grover                       65  34.95

                                                                                    Brian A. Whitlock                     121  65.05

2202 PRECINCT 2202                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2202         Stephen L. Pugmire                    156 100.00

2203 PRECINCT 2203                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2203         Luke Cavener                           83  38.79

                                                                                    Shelley Monks                         131  61.21

2204 PRECINCT 2204                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2204         Donald D. Salisbury                   120  59.41

                                                                                    Matthew Townsend                       82  40.59

2205 PRECINCT 2205                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2205         Kara Fulcher                           91  43.75

                                                                                    Kent Goldthorpe                       117  56.25

2206 PRECINCT 2206                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2206         Thomas A. Fisher III                   47  22.49

                                                                                    Fred Tilman                           162  77.51

2207 PRECINCT 2207                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2207         Dave Case                             205  46.17

                                                                                    John Vander-Woude                     239  53.83

2208 PRECINCT 2208                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2208         Ronny Ann David                       108  36.99

                                                                                    Logan Easley                          184  63.01

2209 PRECINCT 2209                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2209         Michael Law                           212 100.00

2210 PRECINCT 2210                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2210         Todd Moyer                            138  41.44

                                                                                    Charles Pratt Porter                  195  58.56

2211 PRECINCT 2211                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2211         Steve Ackerman                        218  64.50

                                                                                    Layne G. Saxton                       120  35.50

2212 PRECINCT 2212                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2212         R. Bert McDowell                       95  36.40

                                                                                    Jim Scherer                           166  63.60

2213 PRECINCT 2213                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2213         NO CANDIDATE FILED                      0

                                                                                    WRITE-IN                                7 100.00

2214 PRECINCT 2214                  REP-PRECINCT COMMITTEEMAN PRECINCT 2214         Brett Terning                          92  45.77

                                                                                    Susan V. Thompson                     109  54.23

E